Znane na rynku młode polskie marki kosmetyczne

Znane na rynku młode polskie marki kosmetyczne

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Polska jest potęgą kosmetyczną, a autorem tego sukcesu są młode polskie marki kosmetyczne.

Młode polskie marki kosmetyczne – struktura produkcji

Polska jest szóstym producentem kosmetyków w Europie. Kosmetyki tworzone nad Wisłą, z których największą część stanowią produkty naturalne – eksportowane są do 160 państw na całym świecie. Młode polskie marki kosmetyczne są rozpoznawalne w takich krajach jak Wielka Brytania, Niemcy, a także Meksyk oraz Australia. Atutem naszych rodzimych producentów jest jakość naturalnych kosmetyków, zrozumienie ekologicznych trendów, które są coraz popularniejsze na świecie i cena. W porównaniu do kosmetyków produkowanych w laboratoriach innych państw Europejskich, rodzime produkty potrafią być nawet o 60% tańsze. Polskie kosmetyki są też doceniane przez rodaków. Według badań sondażowych nawet ¾ z nas deklaruje, że stara się kupować polskie produkty. Co bardziej zaskakujące – jesteśmy gotowi je nabyć, nawet jeśli są droższe od ich zagranicznych odpowiedników. O ile też w latach 90-tych polskie produkty – w tym kosmetyki uznawane były za potencjalnie gorszej jakości, to dziś według badań konsumenckich, kupujący najczęściej nie dostrzegają różnicy w jakości, a jeśli tak, to raczej na korzyść produktów z Polski.

Polskie marki - przegląd

Charakterystyczną cechą polskich marek są ich anglojęzycznie brzmiące nazwy. To pokłosie wspomnianego przez nas przekonania, które panowało jeszcze kilkanaście lat temu – że produkty zachodnie cechują się lepszą jakością. Kolejnym punktem wspólnym jest nacisk na produkcje kosmetyków opartych na naturalnych składnikach. Wynika to ze światowego trendu zwrócenia się konsumentów do produktów ekologicznych. Wybitnym przedstawicielem nowych marek kosmetyków jest Annabelle Minerals. Założycielką firmy jest była adwokatka Anna Szczerba. W ofercie firmy królują podkłady, róże, a także cienie do powiek, korektory i pudry. Skład produktów oparty jest na mice oraz mającym antybakteryjne właściwości – tlenku cynku. Znajdziemy w nich też odpowiedzialny za kolory – tlenek żelaza oraz dwutlenek tytanu.

Z kolei nazwa Mokosh pochodzi o imienia starosłowiańskiej bogini która dbała o płodność swoich wyznawców. To jedna z najmłodszych firm działających w Polsce, która jednak już cieszy się olbrzymią popularnością wśród kobiet. Wszystkie produkty oparte są na naturalnych składnikach i spełniają standardy Eko – kosmetyków. W ofercie znajdziemy całą gamę produktów do codziennej pielęgnacji, do użytku domowego i do profesjonalnych salonów.

Firma Yope została założona przez małżeństwo Kosowiczów. Pierwsze produkty marki mogliśmy zobaczyć na półkach sklepów w 2014 roku. Jak inne naturalne kosmetyki z Polski – szybko zdobyły zasłużoną popularność, co pozwoliło marce rozwinąć działalność. Dziś produkcja firmy to kremy do rąk oraz balsamy, a także naturalne środki czyszczące. Wyróżnikiem produktów sygnowanych przez tę markę są oryginalne zapachy – dziurawca czy werbeny.