Podkłady do twarzy - jaki podkład do twarzy wybrać?

Podkłady do twarzy - jaki podkład do twarzy wybrać?

Jaki podkład do twarzy wybrać? Podkład do twarzy to podstawowy kosmetyk do makijażu. Stanowi on swego rodzaju bazę do nakładania pozostałych produktów, a także wyrównuje koloryt skóry i pomaga zakryć wszelkiego rodzaju niedoskonałości. Jednak dobór odpowiedniego odcienia i odpowiedniej formuły podkładu może stanowić nie lada wyzwanie, szczególnie dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z makijażem.


Fluid, krem bb, a może kryjący podkład...

Rynek kosmetyczny oferuje nam szeroki wybór różnych produktów do twarzy, a każdy produkt przeznaczony jest do innego rodzaju cery. Lekkie fluidy i kremy bb to idealne rozwiązanie dla cer zdrowych, bez zaczerwienień i trądziku, które nie potrzebują dużego krycia, aby dobrze się prezentować. Zazwyczaj dają one delikatny efekt zdrowej skóry, połączony z ochroną przeciwsłoneczną. Natomiast dobrze kryjące podkłady stanowią idealną bazę do makijażu dla osób z cerą trądzikową i licznymi niedoskonałościami, takimi jak zaczerwienienia i zmarszczki. Wysokie krycie jest w stanie zamaskować nawet najbardziej widoczny problem skórny, dając piękny efekt zadbanej i zdrowej cery. Po doborze odpowiedniego typu podkładu należy zadać sobie również pytanie jaki podkład do twarzy wybrać, ze względu na jego kolor i odcień.

Jaki podkład do twarzy wybrać? - dobór koloru i odcienia

Dobór odpowiedniego odcienia podkładu należy do najważniejszych rzeczy w kwestii doboru odpowiedniego produktu. Warto podkreślić, że kolor podkładu należy dobierać do koloru naszej twarzy, nie zaś dłoni, co często możemy zauważyć w drogeriach. Jaki podkład do twarzy zatem wybrać i jak znaleźć ten jeden, idealny kolor zlewający się z naszą twarzą? W sklepach dostępne są podkłady o różnych odcieniach, o różowym lub żółtym wykończeniu, więc dostosowanie odpowiedniego koloru nie stanowi już żadnego problemu. Jednak warto pamiętać, że wybór idealnego odcienia wymaga czasu, a także wielu prób - nie tylko tych zakończonych sukcesem. Dobierając podkład, należy korzystać z testerów dostępnych obok pełnowartościowych produktów, aby nie wprowadzać bakterii do zapakowanych kosmetyków, przeznaczonych na sprzedaż.

Podkład rozświetlający, matujący, z filtrem

Oprócz odcienia i typu podkładu warto również przyjrzeć się dodatkowym właściwościom podkładów. Mogą one cechować się właściwościami matującymi, co będzie idealnym wyborem dla osób, o cerze tłustej, czy rozświetlającymi, specjalnie na wiosnę lub lato. Niektóre fluidy zawierają nawet składniki pielęgnacyjne, takie jak kwas hialuronowy czy witaminy. Takie dobroczynne dla skóry dodatki z pewnością przypadną do gustu osobom przykładającym dużą wagę do pielęgnacji swojej twarzy. Świetnie łączą one makijaż z ochroną i odżywieniem, nie tylko podkreślając naturalną urodę, ale również pielęgnując. Podsumowując to, jaki podkład do twarzy wybrać zależy od różnych czynników m.in. naszej cery i jej specyficznych potrzeb. Warto jednak spędzić trochę więcej czasu na jego doborze, aby potem móc cieszyć się dobrze dobraną bazą do makijażu.