Kępki rzęs: opanuj technikę przyklejania - PORADY

Kępki rzęs: opanuj technikę przyklejania - PORADY

Kępki rzęs są idealną propozycją dla kobiet, które chcą urozmaicić swój make-up – na co dzień czy na specjalną okazję. Kępki dają możliwość budowania efektu, dlatego można je dodać w niewielkiej ilości, dla subtelnego podkreślenia oka, a gdy zależy nam na wyrazistości, przykleić ich o wiele więcej. Obok wyboru odpowiedniego modelu rzęs, niezwykle istotna jest również staranna aplikacja – od tego etapu zależy nie tylko sam efekt końcowy, ale i trwałość stylizacji, co ma ogromne znaczenie tak w przypadku makijażu dziennego, jak i wieczorowego. Kępki rzęs i ich rola w makijażu

Kępki rzęs to idealne rozwiązanie na podkreślenie oczu i spojrzenia. Nie wszystkie kobiety mogą pochwalić się długimi i gęstymi rzęsami, a za pomocą kępek można to zmienić dosłownie w przeciągu kilku chwil. Wystarczy jedynie zainwestować w dobrej jakości kępki rzęs z klejem, nabrać odrobiny wprawy i cieszyć się zalotnym wachlarzem rzęs na oku.

Kępki powinny prezentować się niezwykle naturalnie, bo i ich rolą jest imitowanie naturalnych rzęs. Pozwalają modelować kształt oka, nieco je otworzyć, podkreślić kolor tęczówki – po prostu nadać spojrzeniu głębi.

Dobrej jakości kępki rzęs wyglądają subtelnie i w zasadzie trudno je odróżnić od prawdziwych rzęs. Oczywiście warto zrezygnować z produktów syntetycznych i postawić na kępki wykonane z jedwabiu. Wysokiej jakości kępki powinny również posiadać odpowiednie certyfikaty oraz testy medyczne.

Można je uznać za alternatywę przedłużania rzęs w profesjonalnych salonach. Jest to rozwiązanie dużo tańsze, dzięki czemu dostępne każdemu, choć nie można zapominać, że kępki należy ściągać każdego wieczoru, by nie osłabić kondycji naturalnych rzęs.

Kępki rzęs mają te niepodważalne zalety, że pozwalają budować i stopniować intensywność stylizacji – podkreślają spojrzenie i linię rzęs, a więc optycznie powiększają oczy. A mnogość modeli, skrętów, długości i wariantów sprawiają, że każda kobieta odnajdzie model dostosowany do swoich potrzeb.

Jak przykleić kępki rzęs? Instrukcja krok po kroku

Kępki rzęs stanowią cudowną oprawę oka, pod warunkiem, że będą odpowiednie zaaplikowane. Staranne przyklejenie sztucznych kępek spowoduje, że nie będą zauważalne wśród naturalnych rzęs, a efekt będzie naprawdę zadowalający.

Aplikacja kępek uzależniona jest od ich rodzaju. Najpopularniejszymi odmianami są kępki rzęs węzełkowe oraz bezwęzełkowe. Pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, posiadają węzełek, który spaja wszystkie rzęski, co zdecydowanie ułatwia zanurzanie w kleju i aplikację – zwłaszcza osobom początkującym.

Z kolei kępki bezwęzełkowe połączone są ze sobą bezpośrednio i choć prezentują się bardziej naturalnie, dzięki temu, że idealnie wkomponowują się w linie rzęs, mogą sprawić nieco więcej problemów podczas aplikacji, jeśli ktoś nie ma zbyt wielkiej praktyki.

Oczywiście nie bez znaczenia jest również sam klej do rzęs – ten również powinien być wysokiej jakości, a przed aplikacją warto wykonać próbę uczuleniową, zwłaszcza jeśli jesteśmy alergikami bądź mamy wrażliwe oczy.

Kępki rzęs możemy rozmieścić według własnych upodobań – na całej długości linii rzęs, w wybranych miejscach lub tylko w zewnętrznych kącikach. Coraz częściej też kobiety decydują się przykleić kępki na dolnej linii rzęs.

Przyklejanie kępek rzęs – instrukcja

  1. Wyciśnij kroplę kleju na podkładkę.
  2. Chwyć pęsetą kępkę tak, by wszystkie jej włoski zostały objęte.
  3. Zanurz w kleju ich końcówkę.
  4. Przyłóż do wybranego miejsca tuż przy linii rzęs (klej ma znaleźć się u nasady, lekko zahaczając o skórę).
  5. Kępki przyklejaj naprzemiennie – raz do jednego, raz do drugiego oka. To pozwoli zachować Ci symetrię.
  6. Pamiętaj, by nie aplikować kępek tej samej długości na całej linii rzęs – w ten sposób unikniesz sztucznego efektu.

Aplikacja kępek rzęs jest naprawdę prosta – zwłaszcza, gdy nabierzemy nieco wprawy i praktyki, jednak nawet osoby początkujące powinny sobie poradzić z przyklejaniem rzęs bez większego problemu. Kępki przepięknie urozmaicają makijaż i dodają spojrzeniu charakteru – można z nich korzystać na co dzień lub zachować je na wielkie wyjścia.

Jak ściągnąć kępki rzęs?

  1. Aby ściągnąć kępki rzęs, ważne jest, aby wiedzieć, jak ściągnąć kępki rzęs . Ważnym krokiem jest delikatne i ostrożne ich usunięcie, aby nie uszkodzić naturalnych rzęs ani nie podrażnić skóry. Istnieje kilka sposobów, jak można to zrobić. Jednym z najpopularniejszych jest użycie specjalnego preparatu do usuwania rzęs, który rozpuszcza klej używany do przyklejania kępek rzęs. Aby to zrobić, zacznij od delikatnego oczyszczenia twarzy i oczyścić okolicę oczu z makijażu. Następnie nasącz wacik lub patyk kosmetyczny preparatem do usuwania rzęs i delikatnie przetrzyj nim kępki rzęs, starając się nie naciskać zbyt mocno, aby nie uszkodzić naturalnych rzęs. W miarę jak klej zaczyna się rozpuszczać, kępki powinny łatwo się oddzielać. Jeśli masz trudności, możesz powtórzyć ten proces, ale unikaj przesadnego pocierania czy szarpania rzęs, aby uniknąć uszkodzeń. Gdy wszystkie kępki rzęs zostały ściągnięte, zadbaj o dokładne oczyszczenie skóry i rzęs, aby pozbyć się wszelkich resztek kleju i preparatu do usuwania rzęs. To ważne, aby przywrócić naturalnym rzęsom zdrowy stan.